אורתודנט

 
אורתודנט הינו רופא שיניים המחזיק בתעודה שמגדירה אותו כאורתודנט. מאחורי המושג "אורתודנט" מופיעות צמד המילים ''יישור'' ו''שן'' (תרגום מיוונית), ואכן תחום העיסוק שלו מתמקד ביישור שיניים ובשלל תקלות שנוגעות לסגירת הפה. כיום התחום עבר מהפכה והוא יודע להציע הרבה יותר.

 

מתי יש לפנות לאורתודנט?

 
ישנן סיבות רבות, החל בצפיפות של השיניים, דרך מרווחים גדולים ביניהן ועד בעיות סגר כאלו ואחרות. אורתודנט הוא בעל המקצוע שיבחן לעומק את המצב ויציע את תכנית הטיפול המתאימה והמדויקת ביותר.

 
לייעוץ ולקביעת תור לאורתודנט אצלנו בעטרה מרפאות שיניים
התקשר עכשיו - 0723212980
 
 

אילו טיפולים מבצע אורתודנט?

 
ישנם טיפולי אורתודנטיה רבים, כאשר הסמכים הם בין הטיפולים המוכרים ביותר. מדובר בגשר המורכב מקוביות על השיניים וחוטים וגומיות שמחברים ביניהן. אולם אם נמנעתם מיישור שיניים כי העדפתם שלא להתקשט בקוביות ברזל, כיום יש מגוון טיפולים רחב אשר נותן מענה לפן האסתטי כמו למשל סמכים שקופים, גשר בלתי נראה שמותקן על החלק הפנימי של השיניים, טיפול בסדים שקופים שכולל סדרת פלטות שקופות שמולבשות על השיניים ברוב שעות היממה וכדומה.

 

כמה זמן הם לוקחים?

 
יש לקחת בחשבון שטיפולים אלו ממושכים יותר ודורשים מעקב וביקורת באופן שוטף. בממוצע, טיפול שכזה אורך שנתיים לכל היותר, במקרים מסוימים הטיפול אף יהיה קצר יותר. הערכת הזמן תינתן לאחר ביצוע אבחון מעמיק.

 
מה זה אורתודנט
 

מה תפקידו של האורתודנט?

 
באופן כללי אורתודנט נותן מענה למטופלים שהופנו אליו על ידי רופא השיניים מכיוון שהשיניים שלהם לא סימטריות (קצרות, ארוכות, צפופות, מרוחקות, עם בעיות סגר כאלו ואחרות ועוד). הוא זה שיבצע את מלאכת יישור השיניים, תוך שהוא מאבחן את המקרה באופן מדויק וממליץ על השיטה האולטימטיבית עבור המטופל באופן אישי.

 

שאלות ותשובות

 
  • לילד יש רווחים גדולים בשיניים, האם יש מקום לטיפול? רופאים נוהגים לכנות תופעה זו כ"ברווזון המכוער", מתוך ידיעה שבערך בגיל 12 ועם בקיעת הניבים הרווחים עתידיים להסתדר. התשובה אינה מרגיעה אותכם? גשו לבדוק.
  • יש מקום להתעלם משיניים עקומות ולקוות לטוב? שן עקומה אינה תסתדר מעצמה וככול שהשנים חולפות כך הסיכויים פוחתים.
  • לא רוצים גשר בולט וכן רוצים שיניים ישרות - מה עושים? כיום תמצאו שלל טכניקות מתקדמות ליישור שיניים, כאלו שלמראית עין אינן נראות. במה מדובר? קשתיות שקופות, סמכים שקופים, סמכים מחרסינה ויישור שינים פנימי.
  • כיצד בוחרים בשיטת יישור שיניים? בהתאם לדגשים אישיים, עלות, מצב השיניים, היכולת לאכול ולשתות מה שרוצים, רמת היגיינה, נוחות וכמובן בהתאם לאופי המקרה.