מרפאת שיניים עטרה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
072-3212980
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיפולי אורתודנטיה - כל המידע

 
תחום שיקום הפה הוא אחד התחומים החשובים ביותר שקיימים בעולם רפואת השיניים. למעשה, זהו תחום הכולל בתוכו ענפים רבים והוא נוגע כמעט לכל מטופל בצורה כזו או אחרת. אחד מהענפים שקיימים בתחום שיקום הפה הוא ענף האורתודנטיה, במקרים רבים מומלץ להתחיל את הטיפול האורתודנטי כבר בגיל העשרה כאשר השיניים עדיין לא מקובעות מאוד חזק וניתן לקבל תוצאות טובות יותר.
 

מהו טיפול אורתודנטי?

 
טיפול אורתודנטי מתמקד בשיקום של מבנה השיניים והלסתות. טיפולי אורתודנטיה מתבצעים אצל אנשים שנולדו עם מבנה שיניים לא תקין שמצריך טיפולי שיקום, כמו גם אצל ילדים שהשיניים החדשות שצומחות להם מתפתחות בצורה לא ישרה והלסתות אינן יכולות להיסגר כראוי.

הפרוצדורה מבוצעת גם במקרים של תאונות, פציעות או חבלות כאשר יש צורך בטיפול מהיר ומיידי. כמו כן, כולל תחום האורתודנטיה גם טיפולים אסתטיים כדוגמת שיוף שיניים, השלמות ועוד פרוצדורות שונות הקשורות בצורה כזו או אחרת לתחום של שיקום הפה.

חשוב לציין, כי טיפול אורתודנטי מתבצע רק על ידי רופא מומחה לאורתודנטיה. לא כל רופא שיניים מוסמך לעסוק גם בטיפולי שיקום הפה ולכן, כאשר ניגשים לבצע בדיקה אצל רופא שיניים והוא מגיע למסקנה שיש צורך לבצע שיקום, הוא יפנה את המטופל לאורתודנט מומחה.
 

כיצד מתבצעים טיפולים אורתודנטיים?

 
מטרתו של טיפול שיניים אורתודנטי הוא לשקם את מבנה הפה והלסת בצורה יסודית ומקיפה ולכן לפני התחלת הטיפול מבצע רופא השיניים צילום של הפה והלסת. לאחר עיון בתוצאות הצילום, יכול האורתודנט להמליץ איזה סוג טיפול יש לבצע על מנת לשקם את מבנה השיניים ולהעניק להם מראה אסטטי ויפה.

במקרים בהם מצב הפה והלסת אינו מורכב מאוד, ימליץ האורתודנט על סדרת טיפולים קצרה כדי לשקם את מבנה הפה. אך במקרים אחרים בהם מצב הפה הוא גרוע יותר, הוא יבנה סדרת טיפולים מקיפה ויסודית אשר על פי רוב תתפרש על פני תקופה ארוכה והיא תכלול בין היתר סתימות, עקירות, טיפולי שורש ויישור שיניים.
 

למה לבצע טיפולי אורתודנטיה?

 
טיפולי אורתודנטיה – כמו טיפולי שיניים רבים – אינם זולים. על כן ישנם אנשים רבים שמזלזלים בביצוע הטיפולים, דוחים אותם לזמן לא ידוע או שמתעלמים לחלוטין מהתחום בתואנה שהמראה האסטטי אינו נוגע להם כל כך. אך האמת היא, שהם עושים טעות מכיוון שיש קשיים רבים שעלולים לצוץ בעקבות מבנה לא תקין של הפה והלסת, החל מחריקות שיניים, קושי בבליעת מזון ואף קשיי נשימה. מלבד זאת, מראה לא אסטטי של הפה, עלול לגרום לדימוי עצמי נמוך ולקושי בהשתלבות בחברה.
 
אורתודנטיה