כל המידע על טיפולי אורתודנטיה

 
תחום שיקום הפה הוא אחד התחומים החשובים ביותר שקיימים בעולם רפואת השיניים. למעשה בתוכו נכללים ענפים רבים והוא נוגע כמעט לכל מטופל בצורה כזו או אחרת. אחד מהענפים שקיימים בתחום שיקום הפה הוא ענף האורתודנטיה, במקרים רבים מומלץ להתחיל את הטיפול האורתודנטי כבר בגיל העשרה כאשר השיניים עדיין לא מקובעות מאוד חזק וניתן לקבל תוצאות טובות יותר.
 

מהו טיפול אורתודנטי?

 
טיפול אורתודנטי מתמקד בשיקום של מבנה השיניים והלסתות, הוא מתבצע אצל אנשים שנולדו עם מבנה שיניים לא תקין שמצריך טיפולי שיקום, כמו גם אצל ילדים שהשיניים החדשות שצומחות להם מתפתחות בצורה לא ישרה והלסתות אינן יכולות להיסגר כראוי.

הטיפולים מבוצעים גם במקרים של תאונות, פציעות או חבלות. כמו כן, כולל תחום האורתודנטיה כולל גם טיפולים אסתטיים כדוגמת שיוף שיניים, השלמות ועוד פרוצדורות שונות הקשורות בצורה כזו או אחרת לתחום של שיקום הפה.

חשוב לציין, כי טיפולים אורתודנטיים מתבצעים רק על ידי רופא שעוסק באורתודנטיה. לכן כאשר ניגשים לבצע בדיקה אצל רופא השיניים והוא מגיע למסקנה שיש צורך לבצע שיקום, הוא יפנה את המטופל לאורתודנט.
 

כיצד מתבצעים טיפולים אורתודנטיים?

 
המטרה של טיפולים אלו הוא לשקם את מבנה הפה והלסת בצורה יסודית ומקיפה. ולכן לפני שמתחילים, האורתודנט מבצע צילום של הפה. לאחר עיון בתוצאות הצילום, הוא יכול להמליץ איזה סוג טיפול יש לבצע על מנת לשקם את מבנה השיניים ולהעניק להם מראה אסטטי ויפה.

במקרים בהם מצב אינו מורכב, ימליץ האורתודנט על סדרת טיפולים קצרה. אך במקרים בהם המצב גרוע יותר, הוא יבנה סדרת טיפולים מקיפה ויסודית אשר על פי רוב תתפרש על פני תקופה ארוכה והיא תכלול בין היתר סתימות, עקירות, טיפולי שורש ויישור שיניים.
 

למה אסור להתעלם?

 
טיפולים אורתודנטיים כמו טיפולי שיניים רבים, אינם זולים. על כן ישנם אשר דוחים אותם לזמן לא ידוע או שמתעלמים לחלוטין מהתחום בטענה שהמראה האסטטי אינו נוגע להם כל כך. אך האמת היא, שהם עושים טעות מכיוון שיש קשיים רבים שעלולים לצוץ בעקבות מבנה לא תקין, החל מחריקות שיניים, קושי בבליעת מזון ואף קשיי נשימה. מלבד זאת, מראה לא אסטטי עלול לגרום לדימוי עצמי נמוך ולקושי בהשתלבות בחברה.
 
אורתודונטיה