מידע מקצועי בתחום רפואת השיניים

 
 
ציפוי שיניים חרסינה
השימוש בחרסינה לטובת ציפוי שיניים מוכיח את עצמו כי אין דחייה מצד המטופל, בגלל שניתן לשנות את צורת השיניים או את הצבע וההעמדה שלהן - קראו את המאמר לפרטים נוספים.
 
 
 
 
הפרעות במפרק הלסת
עשירית מהישראלים סובלים מהפרעות בלסת ולא יודעים לזהות את זה עד שהם פוגשים רופא העוסק בתחום. קראו אתהמאמר על הפרעות במפרק הטמפרומנדיבולרי (מפרק הלסת).
 
 
 
 
שחזור שיניים
כשחסרות שיניים או חלקים מהן בפה זה ממש לא פשוט. מעבר לעניין האסתטי הברור יחסית, חשוב להכיר גם את הקושי לאכול וללעוס כמו שצריך - שחזורי שיניים הם הפתרון לבעיה.
 
 
 
 
שיקום הפה בהרדמה מלאה
תחום שיקום הפה כולל את כל סוגי הטיפולים שמטרתם להביא את הפה על חלקיו השונים לתפקוד תקין. במצבים מסוימים ניתן לבצע טיפולים של שיקום הפה בהרדמה מלאה.
 
 
 
 
טיפולים בהפרעות פונקציונליות של מערכת הלעיסה
כאבים רבים באזור הפנים והלסת אצל נשים וגברים נגרמים בעקבות בעיות במערכת הלעיסה. הסיבות לבעיות הללו פוגעות באנשים אך יש טיפולים קלים ויעילים במיוחד לכך - פרטים במאמר.
 
 
 
 
עקירת שן בינה כלואה בהיריון
טיפולי שיניים מסוימים עלולים להיות מסוכנים עבור נשים בהיריון. אך ישנם מצבים רפואיים שמחייבים התערבות של אנשי מקצוע כמו במקרה של עקירת שיני בינה כלואות.
 
 
 
 
טיפול במפרקי הלסת
רופא שיניים שהוא כירורג יכול לבצע טיפול במפרקי הלסת על מנת לשפר את איכות החיים בטווח רחב של גילאים. במאמר הבא נסביר במה כרוך טיפול מן הסוג הזה ומה הוא כולל.
 
 
 
 
חידוש טיפול שורש
מדובר על תהליך לביצוע מחדש של טיפול שורש שבוצע בעבר. טיפול כזה מתאר שן שכבר בוצע בה טיפול שורש ומאיזה שהיא סיבה יש צורך לחדשו - קראו את המאמר למידע נוסף.
 
 
 
 
טיפולי שורש חייבים להתבצע על ידי רופא שמתעסק בתחום בתחום על מנת להגיע לתוצאה הנדרשת - היכנסו למאמר לפרטים.
 
 
 
 
מהי רפואת שיניים מונעת ולמה היא חשובה?
כמו בכל תחום גם ברפואת שיניים ניתן למנוע בעיות קשות מראש מאשר לטפל בהן לאחר שהחמירו. איך עושים זאת? על מה יש להקפיד? - כל המידע במאמר הבא.
 
 
 
 
רווח בשיניים קדמיות
במידה וייווצר לנו לפתע רווח גדול בשיניים הקדמיות זה יכול לגרום להרגיש לא בנוח לחייך. קרא את המאמר הבא על מנת להבין מדוע נוצר הרווח ואיך ניתן לטפל בבעיה.
 
 
 
 
ציפוי לימינייט
כל המידע על ציפוי לימינייט, כיצד הוא מתבצע, מה היתרונות שלו ועוד.
 
 
 
 
שיוף שיניים קדמיות
לא מעט גורמים עשויים להוביל לשן שהיא חדה יותר מהנחוץ העלולה לפצוע את הלשון, ולו כי אותו אדם קיבל מכה והשן התחדדה. במקרים מעין אלו סובלים ממגוון קשיים - אך יש לכך פתרון והוא שיוף השיניים.
 
 
 
 
ציפוי שיניים קומפוזיט
האסתטיקה של השיניים מושפעת ממגוון משתנים, ועל כן אין זה רק מספיק להחזיק בפה מלא בשיניים, ושהן יהיו ישרות ובגודל הנכון, אלא גם רצוי שהגוון שלהן יתאים, שלא יהיו רווחים. במקרה כזה יש פתרונות ובינהם ציפוי קומפוזיט.