טיפול אורתודנטי לילדים

 

מתי כדאי להתחיל את הטיפול?

 
הזמן בו מומלץ לרוב לגשת לטיפול אורתודנטי הוא לאחר שרוב השיניים הקבועות (שיני בשר) כבר בקעו. מדובר לרוב על שנות העשרה המוקדמות. לעיתים ישנם מצבים בהם גם לפני בקיעת שיני הבשר יהיה צורך בטיפול אורתודנטי, למשל כאשר מיקום השיניים מפריע משמעותית ללעיסה או לדיבור, אך לרוב הטיפול יתחיל בגיל 12-13. בגיל זה הילד גם יותר מוכן ובשל לעמוד בדרישות הטיפול. הטיפול דורש הקפדה על כללים ושמירה על היגיינה שנדרשת בגרות מסוימת לכך. לדבר יש משמעות רבה להצלחת הטיפול.

 

איך להכין את הילד לטיפול?

 
לפני שניגשים לטיפול אורתודנטי לילדים חשוב שהילד יהיה מוכן לכך, כי מדובר על טיפול הנמשך כשנה ומעלה. חשוב להכין אותו למראה הגשר על השיניים אך להדגיש עד כמה הדבר משתלם ויהיה לאחר הסרת הגשר שיפור משמעותי במראה ובאסתטיקה של הפה. עניין נוסף שיש להכין אליו מראש הוא חשיבות ההתמדה, השמירה על ההיגיינה והכללים ושיש לכך השפעה על משך הטיפול והצלחתו.

 

מהם האמצעים לטיפול אורתודנטי?

 
האמצעי הנפוץ לטיפול אורתודנטי הוא סמכי מתכת (אותן קוביות המודבקות על השיניים ומחוברות בעזרת חוט ביניהן). הכוח שיש לסמכים גורם לתנועה של השיניים בכיוון הרצוי ולשינויים במבנה הלסת. כיוון שהמראה האסתטי אינו הצד החזק של סמכי המתכת, היום ישנם אמצעים כמו סמכים שקופים או סמכי חרסינה בצבע השן שיוצרים מראה אסתטי יותר.

ישנו גם טיפול באמצעות קשתיות שקופות, סדים נשלפים המורכבים על השיניים, כשלאורך הטיפול מוחלפות הקשתיות בהתאם להתקדמות הטיפול. ישנו גם הרסן שמורכב לעיתים במקביל לסמכים בעיקר בשעות הלילה או הפלטה שמתאימה למצבים קלים יחסית.

 

כמה זמן נמשך הטיפול?

 
משך הטיפול תלוי כמובן במצב ההתחלתי, חומרת הבעיה ובתיקון שיש לבצע. הוא תלוי גם במידת שיתוף הפעולה של המטופל. לכן חשוב להזכיר לילד שאם ישמור על כללי ההיגיינה הדבר יקצר את הטיפול. כמובן שתכנית הטיפול אותה קובע הרופא והביצוע יקבעו אף הם את משך הטיפול והצלחתו. משך הטיפול יכול לנוע ממספר חודשים במקרים קלים במיוחד עד שלוש שנים במקרים מורכבים. הזמן הממוצע הוא שנה עד שנה וחצי.

 

טיפול אורתודנטי- רק אצל מקצוענים!

 
טיפול אורודנטי לילדים ובכלל ישפיע משמעותית על המשך החיים מבחינה בריאותית, תפקודית וגם על מסלול החיים כולו: הביטחון העצמי שיחוש הילד שיקבע את בחירותיו בחיים. לכן, חשוב לבחור במרפאת שיניים העוסק בטיפולים אורתודנטיים.

מחפשים את המקום בו יעבור הילד טיפול אורתודנטי בצורה יעילה ונעימה? מרפאת עטרה היא המקום המתאים.
צרו קשר עכשיו