עקירת שיניים כירורגית

 
 
 
עקירת שיניים זוהי פרוצדורה לא פשוטה לכן לא ממהרים לבצע את העקירה, אך ישנם מקרים בהם עקירת שיניים (ואף עקירה כירורגית) תהיה בלתי נמנעת, כמו למשל:

  • שן עם תהליך עששתי שלא ניתן לשקם
  • הרס של השן כתוצאה מהזנחה, ריקבון ונזק רב
  • מחלת חניכיים חריפה שפוגעת בבריאות הפה
  • שיניים עקומות שעלולות לגרום לסיבוכים ופגיעה בבריאות
  • טיפול אורטודנטי שדורש עקירת שיניים לטובת הצלחת הטיפול
  • שיניים עודפות שחוסמות משיניים אחרות לצמוח כראוי
  • אצל חולים מורכבים לפני טיפולים רפואיים שמגבירים את הסיכון לזיהומי שיניים: עקירה מונעת סיבוכים וזיהומים.

 

שני סוגים של עקירות שיניים וההבדלים ביניהם:

 
  • עקירת שיניים ''רגילה'' – עקירה שמבוצעת על ידי רופא השיניים בקליניקה שלו תחת הרדמה מקומית. עקירות אלו פשוטות ומבוצעות על שיניים שצמחו וניתן לראות אותן בברור. במהלך העקירה הרופא תופס את השן בצבת ייעודית לכך ומזיז אותה קדימה ואחורה לשם שחרורה לפני עקירתה.

  • עקירת שיניים כירורגית – עקירה כירורגית מתבצעת על ידי רופא השיניים או על ידי רופא המתעסק בכירורגיית פה ולסת. לרוב היא מבוצעת בשיניים שלא קל להגיע אליהן או לראות אותן בברור, כמו למשל במקרה של שיניים שנשברו בקו החניכיים או כאלו שעוד לא צמחו. עקירות כירורגיות כוללות הליך כירורגי לרבות הסרת עצם, הסרה או הרמה של רקמת החניכיים ועוד, במטרה לחשוף את השן. עקירות כירורגיות יכולות להתבצע תחת הרדמה כללית או מקומית, תלוי באופי הטיפול ובמטופלים.

 
עקירת שיניים כירורגית
 

מי מבצע עקירת שיניים כירורגית?

 
במקרים מורכבים כשנדרשת עקירת שיניים כירורגית, מומלץ להתייעץ עם כירורג שיניים. כירורגיית פה ולסת זהו תחום המהווה חלק מענף רפואת השיניים ועוסק בכירורגיית אזור הפה, הלסת, הראש, הצוואר והפנים.

רופא כירורג פה ולסת בעל תחומי עיסוק ספציפיים לרבות ניתוחים בחלל הפה, עקירות שיניים מורכבות, ניתוחים להסרת שיניים כלואות, עקירות שיניים אצל חולים בעלי בעיות רפואיות ועוד. כמו כן הוא מטפל גם בטראומה של הפנים, ניתוחים אורתו-גנטיים, ניתוחי שחזור, מחלות וגידולים בבלוטות הרוק, אבחון וטיפול בזיהומים ועוד.

 

מה הסיבוכים האפשריים?

 
ברוב העקירות תהליך הריפוי אינו ארוך ותוך כמה ימים ספורים ייעלמו הכאבים, אם ישנם. אולם בעקירות כירורגיות זמן הריפוי עשוי להיות ארוך יותר מהרגיל ואף לגרום לסיבוכים נוספים כמו למשל נפיחות משמעותית, תחושה כמו של לאחר הרדמה שעשויה לחלוף אך גם להישאר לצמיתות במקרים קיצוניים, זיהום בסינוס כאשר העקירה בוצעה בשיניים טוחנות הסמוכות לסינוס המקסילרי ועוד.

 

כל התחומים תחת קורת גג אחת

 
בעטרה מרפאות שיניים תוכלו למצוא את כל הטיפולים החדשניים שישנם בתחום רפואת השיניים. במרפאות הרשת עובדים רופאים שיניים העוסקים בתחומים שונים, לרבות רופאים בעלי ניסיון בכירורגיית פה ולסת ומנוסים בביצוע עקירות שיניים כירורגיות.

מעבר לידע עקירת שיניים כירורגית דורשת גם את הציוד המתאים, ואצלנו עובדים עם ציוד מתקדם וכל החומרים האיכותיים שישנם בתחום. צוות המרפאה פועל במקצועיות רבה ותוך הקפדה על מתן מענה טיפולי המבוסס על ידע, ניסיון והתאמה אישית.