מרפאת שיניים עטרה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
072-3212980
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

פרוטטיקה ושיקום הפה

 
תחום שיקום הפה והשיניים נקרא בעגה המקצועית – פרוטטיקה. מדובר על שיקום של מבנה פה לקוי, שיניים לא תקינות, עששת ובקיצור, פרוטטיקה כוללת את כל סוגי הטיפולים אשר מטרתם היא להחזיר את התפקוד התקין ללסתות ולשיניים בעקבות אובדן של שיניים או חלק מהן. בנוסף, מסייעים טיפולי השיקום לשפר גם את המראה האסתטי של הפה.
 

מהם טיפולים פרוטטיים (משקמים)?

 
טיפולי השיקום כוללים את כל הסוגים של טיפולי השיניים - מטיפול בשן בודדת על ידי כתר או מבנה ועד לשיקום כולל של הפה בעקבות חוסר של שיניים על ידי שתלים, תותבות וגשרים. תחום טיפולי שיקום הפה מתחלק לשניים – שיקום קבוע ושיקום נשלף. השיקום הקבוע כולל שתלים, גשרים, מבנים ועוד. לעומתו, כולל השיקום הנשלף את השיניים התותבות וכדומה.

הרבה אנשים מתמודדים עם בעיות שונות שנוגעות לחלל הפה ולשיניים. אם בעבר אנשים שמרו על כך בסוד והתרחקו מהחברה בשל חוסר היכולת לטפל בבעיות האלו, הרי שכיום ישנם פתרונות לכל סוגי הבעיות אשר קיימות בתחום הפה והשיניים. כמובן, שסוג הטיפול ואורכו תלויים מאוד בסוג הבעיה הקיימת, אך להכול יש פתרון.
 

בניית תוכנית לשיקום הפה

 
שיקום הפה כולל את כל מה שכרוך בשביל לקבל שיניים בריאות ויפות:
  • טיפולי מניעה נגד מחלות חניכיים
  • ניתוחי לסת
  • סידור עצמות לחיים ורקמות
  • השתלות עצם בחניכיים והשתלות שיניים
  • שחזורים
  • טיפולי שורש
  • התקנות של מבנים לשוניים
  • גשרים זמניים
  • כתרים שונים
  • אורתודנטיה

כמובן שחלק מתהליך הטיפול מתייחס לשיקום הפה אחרי השתלות שיניים. בניית תוכנית לשיקום הפה מתבצעת על ידי רופא שיניים מומחה, תוכנית השיקום מתבססת על מצב הבריאות הכללי של המטופל וכמובן גם על בדיקת מצב השיניים והחניכיים שלו. בבניית תוכנית הטיפול מעורבים בין היתר גם רופאי שיניים מומחים בתחום שחזור הפה והשתלות כמו גם מומחים בתחום הקוסמטיקה (של הפה, כמובן). למעשה, המטרה הסופית של תהליך שיקום הפה היא, להוביל בסופו של הטיפול לחיוך רחב ויפה.
 

שיקום נייד לעומת שיקום קבוע

 
עד לפני מספר שנים נהגו רופאי השיניים לבצע שיקומי פה ניידים, מדובר בעצם בבניית שיניים תותבות אשר יחליפו את השיניים הקבועות שחסרות. באמצעות השיניים התותבות ניתן ללעוס כל מזון והן מהוות גם פתרון אסתטי ומושלם למראה הפה. שיניים תותבות בנויות בצורה כזו שהן מתקבעות על מבנה שמושתל בפה וניתן להוציא ולהכניס אותן בכל עת.

לעומת השיקום הנייד, קיים היום גם שיקום קבוע של הפה אשר משמעותו הוא שתלים דנטליים. למעשה, ההתפתחות בתחום שיקום הפה, נותנת מענה לכל אלה שהשתמשו עד היום בשיניים תותבות. שיטות הטיפול החדשניות גרמו לשתלים הדנטליים להפוך לפתרון המצוי ואף הרצוי ביותר. השתלים הדנטליים נותנים מענה קבוע וארוך טווח ובסופו של טיפול ההשתלה יוצא המטופל עם ערכת שיניים חדשות ומבריקות.
 
 
פרוטטיקה