ציפוי שיניים - הליך הטיפול והסוגים

 
ציפוי שיניים זהו טיפול אסתטי ולא שיקומי וחשוב לדעת זאת. במהלך הטיפול הרופא מדביק על חלקן הקדמי של השיניים מעין חומר מלאכותי ובכך משפר את מראה השיניים שלנו ויוצר מראה הרבה יותר אסתטי מהקיים.

הציפוי יהיה פתרון מעולה לפגמים אסתטיים וייתן מענה כאשר עולה הצורך בהלבנת שיניים קבועה, יישור שיניים עקומות, הסתרת שיניים עם פיגמנטציה או כתמים, צמצום או סגירת רווחים בשיניים, השלמת שיניים שבורות או עיצוב צורתן.

 

סוגים של ציפויי שיניים

 
לאלו מכם שבוחרים באופציה של ציפוי, כיום ישנם כמה וכמה סוגים שעומדים לרשותכם, לכל אחד יתרונות וחסרונות, ביניהם:
 
 

נאנו קומפוזיט ( NANO COMPOSITE VENEER)

 
ציפויים פופולריים שמיוצרים מחומר סינתטי ובו חלקיקי זכוכית, חומר המשמש גם לסתימות לבנות. ציפויי קומפוזיט אינם דורשים יותר ממפגש אחד או שימוש בשירותי מעבדה ולכן מחירם זול יותר יחסית. ציפויים אלו זמינים, יישומם מהיר ולא תמיד דורש את השחזת השן, אלא אם כן ישנו פגם מהותי. בין חסרונותיהם: סופגים צבעים וצבעם משתנה עם השנים, פחות עמידים ורכים יותר מהשן המקורית.

 

חרסינה לומיניר (LUMINEER VENEER)

 
ציפוי זה מיוצר מחרסינה שעוברת תהליך שריפה בתנור, מה שהופך אותו לעמיד מאוד לאורך השנים. לעומת אחרים, ציפויי לומיניר מאוד דקיקים וכתוצאה מכך כמעט ולא צריך לבצע השחזה או שיוף של השיניים מה שמקצר משמעותית את הטיפול. ניתן לסיים את הציפוי בשני מפגשים בלבד, בשלב הראשון הרופא ייקח מידות וישלח אותן למעבדה ובשלב השני יבצע את ההדבקה.

 

חרסינה למינייט (LAMINATE VENEER)

 
הלמינייט הוא אחד מסוגי הציפויים הנפוצים ביותר, מדובר בסוג מאוד איכותי ומתקדם. הוא עשוי מחרסינה שעוברת תהליך של דחיסה ושריפה בתנור. בין יתרונותיו: עמידות רבה בפני הכתמה לאורך שנים, תחזוקה פשוטה ואפשרות בחירה בגוון הרצוי. בין חסרונותיו הבולטים נמצאת בראש ובראשונה עלותו והצורך בשיוף קל של השן בעת הדבקתו.

 
ציפוי שיניים
 
 

מהלך הטיפול

 
כדי להדביק את הציפוי על השן יש להשחיז מעט את חלקה הקדמי באופן מינימלי ומבלי לפגוע בשכבת האימייל שמגינה עליה. לאחר ההשחזה השיניים הרופא מטביע את תבנית השיניים ושולח את התוצאה למעבדה. במעבדה טכנאי מוסמך מייצר את הציפוי הנבחר ויוצר את הגוון שלו בהתאם לגוון הטבעי של השיניים או לחלופין, בהתאם לגוון שנבחר מראש. זאת כמובן כאשר לא מדובר בציפוי שיניים נאנו קומפוזיט.