רפואת שיניים מונעת

 
הרבה טיפולי שיניים היו יכולים להימנע במידה וכל אחד היה מגיע לטיפולים מונעים ופותר כל בעיה שרק נמצאת בתחילתה וכך חוסך לעצמו עקירה, טיפולי שורש ועוד טיפולים מורכבים אחרים וגם הרבה מאוד כסף. גם הכאבים רק מתחזקים אם לא ממהרים לטפל בבעיה ולכן בהחלט אפשר להבין מדוע עדיף לעשות טיפולים מונעים כדי להימנע ממצבים אלו מלכתחילה.

 

דוגמאות של רפואת שיניים מונעת

 
יש מספר דברים שנוכל לעשות על מנת למנוע התפתחותן של בעיות בשיניים ובכל חלל הפה שלנו. פעולות יומיומיות שימנעו מהשיניים שלנו להירקב לסבול מחורים וכדומה:

 
  • צחצוח - צחצוח נכון ויומיומי ימנע הרבה בעיות. חשוב לצחצח לפחות פעמיים ביום ובנוסף להשתמש בחוט דנטלי מה שימנע ממזון להישאר בין השיניים.
  • שיננית – יש לעשות מדי תקופה של חצי שנה טיפול אצל שיננית., היא תנקה את האבנית שנוצרה בשיניים שלכם ביסודיות ותותיר אותן נקיות ולבנות ומבלי חשש לחורים. טיפול זה יכול גם להתריע לגבי בעיה שרק החלה.
  • יישור שיניים – זוהי פרוצדורה חשובה במידה ויש רווחים רבים בין השיניים. רווחים אלה יכולים לגרום להיעדר תמיכה בשאר השיניים הסמוכות ולאיבודן.
  • ביקורים תקופתיים – על מנת שתמנעו מכל מיני חורים עתידיים להחמיר ולאלץ אתכם להגיע לטיפולים הרבה יותר מורכבים, יש להגיע בתדירות של חצי שנה לבדיקת אצל רופא שיניים מקצועי על מנת שיעשה בדיקה וצילום.
  • אכילה מבוקרת של מתוק - אכילה ושתייה של דברים מתוקים יכולה להיות בהחלט גורם הרסני לשיניים לכן חשוב ביותר לא לאכול סוכרים רבים וכל מיני מאכלים שמכילים כמויות רבות של סוכר.

 
רפואת שיניים מונעת
 
 

לסיכום - היתרונות:

 
רפאות שיניים מונעת למעשה תמנע מכם לפני הכל בעיות קשות ומרוכבות בכל חלל הפה, בחניכיים ובשיניים. היא תמנע כאבים ומצבים שבו תאלצו לעבור עקירות או לאבד את חלק מהשיניים שלכם.

על ידי הקפדה של כל הדברים שצוינו תאפשר לכם יתמיד לחייך בנוחות ולחשוף שיניים בריאות. יחד עם זאת תחסכו הרבה כסף, כידוע טיפולי שיניים הינם עסק יקר וכל טיפול מורכב יכול לגרום לכם להוציא סכומים רבים.

 

 
אולי יעניין אותך: