שחזור שיניים

 
השיניים שלנו הם לא רק החיוך שלנו. הם חלק בלתי נפרד מאיתנו וכשחזרות שיניים, אנחנו מרגישים את זה בכל רגע. לכן נוצר פתרון של שחזור שיניים במידה ונשברו שיניים או אם הן חסרות. בעזרת הטכניקה של שחזור השיניים המקצועי ניתן להגיע למנשך שיניים מלא ורגיל כמו שהיה לפני שנוצרה הבעיה. התפקוד השגרתי של האדם חוזר להיות רגיל והוא יפסיק לסבול מבעיות בלעיסה, כאבים שונים או חוסר אסתטיקה דנטלית בעקבות החוסרים. טיפולי שחזור שיניים הפכו פופולריים יותר בשנים האחרונות בישראל ולכן רופאים רבים מציעים אותם היום. עם זאת חשוב לוודא שאתם פונים לגוף מקצועי ומנוסה בתחום, על מנת להגיע אל התוצאה הטובה ביותר.

 

השלמת שיניים שנשברו

 
הטיפול הנפוץ ביותר ברוב המרפאות שמבצעות שחזור מקצועי הוא השלמת שיניים שבורות. לעיתים, בעקבות מכה חזקה או שחיקה נשברות השיניים באמצע. כן נוצר מצב בו שן אחת או יותר בפה חסרה בחלקה. במקרה כזה ניתן לצפות את השן להשלימה בעזרת חומר מיוחד בצבע ובחוזק כמו של השן. החומר מודבק אל השן ומעוצב בצורה שמשלימה את החוסר. כך ניתן להשיג למראה שיניים תקין לחלוטין.

 
שחזור שיניים
 

כתרים ותותבות

 
טיפולים הנפוצים מעט פחות מטיפולי השלמת השיניים השבורות הוא טיפולים להחזר שיניים שלמות כמו כתרים להרכבת שיניים או תותבות. שניהם מטרתם ליצור שן חדשה במקום שאבדה אחת. במקרה של כתב המטופל יכול להמשיך להשתמש בשן הטבעית שלו ומאפשרת לו להשתמש בה כבעבר. גם המראה בהתאמה והיא נראית רגילה לחלוטין. במקרה של תותבות יורכבו עבור הלקוח מערכת שלמה של שיניים מלאכותיות באופן זמני או קבוע בהתאם לצרכיו. במקרה של תותבות ניתן יהיה לנתק אותן מהפה ולהחזירן על פי הצורך.

 

השתלות שיניים

 
הטיפול השלישי הנפוץ בתחום שחזור שיניים יהיה השתלות השיניים. השתלות אלו הן למעשה שתלים שמוחדרים לשורשי השיניים ואל העצמות המחזיקות את השיניים. על השתלים מורכבות תותבות קבועות שתפקידן יהיה להחליף את השיניים באופן קבוע. כך ניתן להחזיר את המראה הטבעי וליצור מנשך שיניים מדוייק וקבוע. בטיפולים אלו משתמשים בחומרים ובשתלים האיכותיים ביותר כך שלא ניתן כמעט להבחין בהבדל בין התותבות לשיניים רגילות. השיניים המושתלות מחזיקות מעמד בפה לאורך שנים רבות.

 

טיפולים מורכבים יותר

 
במידה ויש צורך לבצע שחזור שיניים מורכב יותר כמו פגיעה חזקה במיוחד בלסת וכולי יהיה צורך בהתערבות של כירורג פה ולסת. בניתוחים מסוגים שונים יהיה ניתן לטפל בבעיות מורכבות יותר על מנת להגיע לשחזור מדוייק של השיניים והלסת.

לסיכום, המטרה של טיפולים אלו היא להחזיר לא רק את הביטחון העצמי בחיוך ובשיניים של הלקוח אלא גם תפקוד רגיל של הפה בלעיסה, נשיכה או אכילה. גם אם הבעיה איננה מורגשת בחיי היום יום וזה רק עניין של דימוי עצמי. ניתן ללכת לרופא העוסק בתחום ולהשלים את השיניים החסרות.