שיוף שיניים אסטתי

 

מטרות הטיפול

 
שיוף שיניים זהו טיפול אשר מאפשר למטופלים לשמור על בריאות הפה והשיניים וגם ליהנות ממראה אסתטי. כיום ישנם אינספור טיפולים אשר עונים על הצורך האסתטי ומהווים תחליף לטיפולים הקונבנציונליים הקיימים.

 
 

חשוב לדעת!

 
באמצעות שיוף השיניים ניתן לשמור טוב יותר על השיניים לאחר ציפוי אך גם לטפל בשיניים צפופות או שיניים שגודלן אינו סימטרי. השיוף עצמו דורש מידת מיומנות גבוהה מהרופא המטפל, עליו להיות מדויק ומנוסה. לכן כדאי מאוד לפנות לעטרה מרפאות שיניים.

לתיאום תור ופרטים נוספים צרו קשר 0723212980

 
 
 

כיצד מתבצע התהליך?

 
שיוף שיניים זהו טיפול עדין מאוד ועל הרופא המבצע להקפיד שלא לפגוע בשכבת האימייל של השן ולא לחרוג מ – 0.2 מ''מ. התהליך עצמו פשוט יחסית ואינו כרוך בכאבים. במהלך הפרוצדורה הרופא משתמש בסרטי שיוף ייעודיים או במקדחי יהלום מאוד עדינים, כאשר השימוש בכל אחד מהכלים נעשה בהתאם לאופי הטיפול.

לאחר הטיפול תיתכן רגישות קלה לקור או חום, רגישות זו צפויה לעבור לאחר כמה ימים. יש לקחת בחשבון שכאשר בוצע שיוף יתר של שכבת האימייל שמגנה על השן, קיים סיכון להתפתחות עששת, לכן קיימת חשיבות רבה ששיוף שיניים יתבצע על ידי רופא מיומן ומקצועי.
 
שיוף שיניים
 
 

מתי יהיה צורך בשיוף שיניים?

 
  • שיוף שיניים חדות – זהו הפתרון במצבים של שיניים חדות וניבים בולטים מדי. בעזרת השיוף ניתן לשפר את המראה של החיוך ולעגל מעט את הקצה של השיניים.
  • שיוף לאחר ציפוי שיניים – בעזרת השיוף השיניים לא יהיו בולטות מדי לאחר הדבקת הציפוי (למינייטס), לעיתים תידרש הרדמה מקומית.
  • שיוף לכתר – כאשר קיימת סכנה שהשן תשבר לאחר טיפול שורש, כשאין מספיק חומר שן או עבור שיקום שן חסרה שמים כתרים. כדי להכין את המתווה לכתר יש לשייף את חזית השן ולעיתים גם בצדדים.
  • שיוף ליישור שיניים – עמדת שיניים לא טובה אפשר לפתור באמצעות יישור. אולם כאשר יש צפיפות רבה של השיניים יהיה צריך לעקור שיניים, להרחיב את קשת השיניים או במקרים מסוימים לבצע שיוף.
  • שיוף שיניים סלקטיבי – כאשר השיניים לא נסגרות בצורה מלאה יש לשייף את נקודות המגע ולוודא שהסגר יהיה טוב יותר. שיוף קל יכול לעשות הבדל גדול, להפחית כאבים ואי נוחות ולהוביל להקלה משמעותית.